Veselīgākam dzīvesveidam

Vēsture

1901
AS Lux tika dibināta 1901.g., ražoja un pārdeva āra apgaismojuma petrolejas lampas.Kompānija bija ļoti veiksmīga  un guva panākumus līdz 1908.g. Ap 1912.g., uzņēmumam radās spēcīga konkurence - elektrisko apgaismes ierīču ražotāji. Tas izraisīja kritumu pārdošanā.Piemērojoties šim jaunajam tirgus spiedienam , AB Lux vadītājs  C.G. Lindblom sāka meklēt alternatīvu produktu ražošanai un pārdošanai.

1912
1912. gadā viņš to atrada- kad  Axel Wenner-Gren ieradās , klauvējot pie viņa durvīm ar Modeli I, putekļsūcēju, kuru viņš bija attīstījis ar zviedru inženiera Sven Carlstedt  palīdzību. Mr. Wenner-Gren bija dzirdējis, ka Lux  ir ieinteresēts putekļsūcēju izstrādāšanā, lai pārdotu to Vācijas tirgū, viņš bija pārliecināts, ka Mr. Lindblom būs  Modeļa I iespaidots. Viņam bija taisnība. Mr. Lindblom saskatīja iespējas- neskatoties uz to, ka Modelis I svēra 14 kilogramus un maksāja  350 zviedru kronas tajā laikā.

Papildus putekļsūcējiem, Mr. Wenner-Gren tāpat bija ieguvis 10 gadu pieredzi strādājot par pārdevēju Vācijā. Decembrī viņš lūdza ekskluzīvas tiesības rīkoties kā Modeļa I izplatīšanas aģentam Vācijā. Viņa lūgums tika apmierināts-ar nosacījumu, ka viņš personīgi nodrošinās gada apgrozījumu-500 aparātu.

Viņš pieņēma izaicinājumu un guva panākumus.  Un tajā pašā laikā, viņš turpināja strādāt ar Sven Carlstedt, lai izveidotu vieglāku, lētāku, daudz efektīvāku putekļsūcēju –mājsaimniecības aparātu, uz kura pamata varētu izveidot pasaules klases industriju.  
Viņš atkal guva panākumus. Izpildījis savu pirmo līgumu,  Mr. Wenner-Gren atgriezās Luxā ar ar Modeli II, putekļsūcēju, kas svēra tikai 9 kilogramus un maksāja pusi no Modeļa I cenas.

Pārliecināts par Modeļa II potenciālu, viņš mēģināja pārliecināt Lux ražot aparātu plašākā mērogā. Vēlreiz viņa lūgums tika apmierināts, ar nosacījumu, ka Mr. Wenner-Gren saņems pasūtījumu par 5,000 putekļūcēju, desmitreizes lielāku apjomu nekā viņa pirmajā noslēgtajā līgumā. Tad Lux ieguldītu masveida ražošanā

Viņš atgriezās pie kolēģiem Hamburgā un piedāvāja tiem eksluzīvas tiesības pārdot Lux II putekļsūcēju Vācijā. Pārsteigti par aparātu un tā stabilām pārdošanas iespējām, viņi nekavējoties parakstīja līgumu un pasūtīja 5,000 aparātu.


1913

Pārējais ir Lux vēsture. Lux II pasūtījumi sāka plūst ne tikai no Vācijas, bet arī Francijas un Anglijas. Līdz 1913. gada rudenim, tikai nedaudz vairāk kā gadu pēc tam, kad  Axel Wenner-Gren satika Sven Carlstedt un viņi uzsāka savu sadarbību ar Lux, bizness bija izaudzis līdz tādām proporcijām, ka Luxam radās grūtības saražot pietiekami daudz aparātu, lai neatpaliktu no Mr. Wenner-Gren pasūtījuma.


1919

1919.g. Mr. Wenner-Gren no putekļusūcēja pārdevēja kļuva par C.E.O. ( Chief Executie Officer).Tajā laikā viņš jau organizēja Lux pārdošanas lielākajā daļā Eiropas un bija ceļā uz savu mērķi –izveidot pasaules līmeņa industriju.


1920

Līdz 1920.gada beigām viņa putekļsūcējus varēja nopirkt visā pasaulē. Gadu gaitā vairums dizaina jauninājumu, kas uzlabojuši putekļu tīrīšanas sistēmu, ir Lux radīti. Patiesībā, viens no sākotnējiem Lux putekļsūcējiem pašlaik apskatāms Smithsonian Institution's Cooper-Hewitt Nacionālajā Dizaina muzejā Ņujorkā. Nav pārsteigums, ņemot vērā to, ka mēs vienmēr esam strādājuši ar pašiem labākajiem dizaineriem un inženieriem.1998

Pēc daudziem veiksmīgiem gadiem kā daļai no Electrolux Group, Lux reizi par visām reizēm kļuva neatkarīga organizācija.

Fon der Becke-ģimene ieguva Lux Group no Electrolux. Lux International ir dibināts tā galvenajā birojā, pilsētā Zug, Šveicē.2001
Jaunais Lux 1 ir ieviests reizē ar jauno Eco 8000 un jauno Turbo Clean modeli.2004
Lux International ir veiksmīgi ticis galā ar grūtībām Eiropas darbības svarīgās restrukturizācijās.

2005 - 2010
Lux paplašina savu globālo operāciju, ieviešot jaunas tirdzniecības kompānijas vairāk nekā 10 jaunos tirgos, ietverot Igauniju, Lietuvu, Latviju, Poliju, Slovākiju, Krieviju un Nīderlandi.


2006

Forbes Lux Group izveidojās 50:50 partnerattiecību starp  Lux International un  Eureka Forbes, lielāko tiešās pārdošanas kompāniju Indijā.2008
Pasaules inovācijas: Lux Aeroguard ieviešana. Revolūcija gaisa attīrīšanas sistēmās.

2010
Lux Intelligence™, Lux UNIPROF un Lux Gourmet ieviešana.  2010.g., inovācijas turpina būt Lux tradīcija.

2010-2012

Lux International sākjaunuceļuuzpanākumiemunizaugsmi. Trīsgaduspēckārtaskompānijasasniedzjaunuspārdošanasunpeļņasrekordus, pateicotiespozitīvaiattīstībaivisoskompānijasgalvenajostirgos, jaunuproduktukateorijuiekļaušanaikompānijasveselīgomājasproduktuklāstā un pārdošanasoperācijuuzsākšanaijaunostirgos.

 

2013Lux International Switzerland un Eureka Forbes India, Āzijas Nr.1 augstākāskvalitātesveselīgumājasproduktutiešāspārdošanaskompānija, apvienojas, laiveidotuForbes Lux International, jaunupasaulesmērogaspēlētājustarptautiskajātiešāspārdošanasindustrijā, kuragalvenaisofissatrodasŠveicē. Būdamaviena no pasaules20 lielākajāmtiešāspārdošanasgrupām,Forbes Lux International irpārstāvētavairāknekā40 valstīs, tai irvairāknekā 500 miljonudolārukopējaisapgrozījums un pārdošanastīklsarvairāknekā 15000 konsultantu, lielākādaļa no kuriemstrādāuzpilnuslodzi. Kompānijapārdodtrīsaugstākāskvalitātesveselīgumājasproduktuvadošopasauleszīmolu (Lux, Eureka Forbes un Forbes) preces.

Lasiet vairāk par putekļsūcēja vēsturi